Mateřská škola U Rumcajse se nachází v klidném prostředí Prahy 13 a to jen 150 metrů od stanice metra Lužiny. Ke školce patří velká  zahrada. V blízkosti školky je Centrální park Prahy 13 a Prokopské údolí.

K hlavní budově mateřské školy, jež se nachází v ulici Zázvorkova 1994, patří odlehlé pracoviště v ulici Bronzové, rovněž kousek od stanice metra Lužiny. Provozní doba obou pracovišť je od 6,30 do 18,00 hod.

Naše školka se zaměřuje především na estetickou výchovu a ekologii.

Úlohou mateřské školy je zabezpečovat rozvoj osobnosti dětí ve věku 2 – 6 (7) let a poskytovat jim výchovu a bezpečí. To znamená zajišťovat jejich fyzický, psychický a sociální rozvoj, s cílem docílit dobrého pocitu v kolektivu. Dále pak správného chápání světa kolem sebe a potřeby přemýšlet a tvořit tak jejich současnou i budoucí sociální roli ve společnosti. Počet dětí ve třídě 22-25.

  • Návštěva školy je možná po dohodě s ředitelkou.
  • Na vzdělávání se podílí 13 kvalifikovaných pedagogů , 1 AP a 9 správních zaměstnanců.
  • Podkladem pro vzdělávání  je školní vzdělávací program “ S Rumcajsem po celý rok“ pro předškolní děti.

 


MŠ v ulici Zázvorkova

1.třída: děti 2,5 – 3,5 roku
2.třída: děti 3,5 – 4,5 roky
3.třída: děti 4 – 5(6) let
4.třída: děti 5 – 6 (7) let, předškolní děti

pracoviště v Bronzové (smíšené třídy- starší, mladší)

třída „Veverky“(mladší děti)
třída „Zajíčci“(starší děti)


fotogalerii najdete zde