Informace pro rodiče(nové)

Co budou děti potřebovat v MŠ:

Do třídy: bačkorky s pevnou patou a světlou podrážkou, pohodlné oblečení (tričko, tepláčky, legíny)
Na zahradu a vycházky: pohodlné sportovní oblečení, pevné boty.
Na spaní: pyžamko
Do MŠ nepatří: pantofle a obuv bez pevné podrážky, oblečení se zapínáním na záda, deštníky (děti se mohou píchnout do oka).

Náhradní ponožky nebo punčocháče, tričko, tepláky nebo legíny, spodní prádlo – do horní přihrádky v šatně. Vždy sledujte vývoj počasí a oblékejte dítě přiměřeně počasí. Nedávejte dětem zbytečně drahé oblečení, myslete na to, že se může poškodit nebo umazat.

Všechny věci  dětem podepište, označte !

První dny počítejte s tím, že v MŠ strávíte cca hodinu, dvě a odcházíte domů – adaptace dětí na MŠ. Další dny domlouváte docházku s učitelkou. Nezapomeňte přinést náhradní oblečení ( pro strýčka náhodu) a mít pohodlné oblečené do třídy, bačkorky s pevnou patou a oblečení na zahradu.

Platby pošlete na účet školy do konce srpna 2023 , nezapomeňte připsat jméno dítěte. VS Vám bude přiřazen po nástupu do MŠ.

Příchod do MŠ – 6,30-8,30 hod.

Co by děti měly umět:

• obouvat a zouvat bačkory a botičky (tkaničky zavazovat jen předškoláci, mladším dětem pomůžeme)
  • poznat svoje oblečení (je lepší připravovat oblečení s dítětem předem a společně)
  • umět oblékat a svlékat kalhoty, tričko, ponožky (připravíme, pomůžeme, ale dítě by mělo mít samo snahu)
  • při jídle sedět u stolu, snažit se samo jíst lžící, pít ze skleničky
  • umývat si ruce mýdlem, utírat se do ručníku
  • používat záchod, včas si říci
  • zvládat chůzi po schodech

Nelekejte se, jestli dovednosti Vašich dětí nejsou na dané úrovni. Buďme trpěliví, ale důslední, v klidu procvičujme co je třeba. Odměnou nám bude pohoda dětí a dosažené výsledky.

Několik rad pro rodiče nových dětí

• nechoďte na poslední chvíli
  • pamatujte, že každé dítě se přizpůsobuje jinak novému prostředí o kolektivu, nechte si čas na aklimatizaci
  • máte-li nějaké pochybnosti, obraťte se s důvěrou na Vaše paní učitelky
  • neprodlužujte loučení, rychle odejděte
  • nestůjte za plotem školní zahrady, kde by Vás dítě mohlo vidět
  • určitou dobu, než si dítě zvykne ho berte po obědě
  • informujte učitelku pokud má dítě nějaké zdravotní omezení – nahlaste alergie potvrzené lékařem

Pokud se vše hned nedaří, dejte svému dítěti i nám dostatek času se adaptovat. Před dítětem mluvte o školce hezky, nestrašte je školkou, školka není za trest.

Těšíme se na čas strávený s vámi a vašimi dětmi.